A Deep Nostalgia tudását az adott fotón látható személy vonásaihoz és pozíciójához igazítja.
A mesterséges intelligencia meglepően élethű mozgásokat és arckifejezéseket ad hozzá az állóképekhez, így nyújtaja a mozgókép illúzióját.
A Deep Nostalgia névre keresztelt animációs rendszer magyarul is elérhető a MyHeritage honlapján.
A rendszer hátterében a GAN (generative adversarial networks) áll, ennek lényege, hogy két mesterséges intelligencia áll egymással szemben. Az egyik az elérhető információk alapján új tartalmakat hoz létre, a másik pedig felülvizsgálja, hogy azok mennyire reálisak – olvasható a Live Science cikkében.
A rendszer betanításához a fejlesztők olyan videókat használtak, amelyeken a szem, a száj, a szemöldök, az áll és a fej mozgása látható különböző embereknél. A Deep Nostalgia tudását az adott fotón látható személy vonásaihoz és pozíciójához igazítja.
A végeredmény minősége nagyban függ attól, milyen fotót használunk. A rendszer kidolgozói szerint akkor lesz igazán élethű a képen szereplő személy mozgása, ha pontosan a fényképkészítő felé tekint. A Deep Nostalgia munkáját azonban nehezíti, ha a fotón szereplő személynek nagy a szakálla vagy szemüveget visel.
A rendszer képes animálni a feltöltött fotón szereplő összes arcot, de a jelenlegi verzióban nem lehet mindet egyszerre animálni, mivel minden archoz külön animáció szükséges. Így jelenleg a többszereplős képen a személyek arcára kattintva lehet elindítani a megalkotott mozgást – olvasható a Myheritage honlapján.
A MyHeritage kommunikációja szerint a funkciót azért készítették, hogy a felhasználók ismét láthassák mozogni elhunyt szeretteik arcát, még ha kijelzőn keresztül is.
Azonban a felhasználok, nemcsak elhunyt szeretteik fotóit keltik újra életre, hanem hírességek, történelmi személyek mozgóképeit is megosztják a közösségi média felületeken.