Jump to content

Tíz dolog, amit NE csináljunk Android mobillal 2.rész

2018. 10. 31. 17:00

A haladó felhasználók már mindet tudják… Vagy mégsem? Alapfokú kiskáté kezdő okostelefonos felhasználóknak. Folytatjuk!

5. Ne hagyjuk túlmelegedni

Az Android telefonok felrobbantásáról szóló történeteket nem a képzelet szülte: többségüket elromlott, netán nem gyári akkumulátor, kontakthibás kábel vagy túlmelegedés okozta.

A legbiztonságosabb a telefont szobahőmérsékleten tartani.

6. Ne felejtsük védeni a kijelzőt

Ez az okostelefon legdrágább alkatrésze: ha sérül, többnyire egyszerűbb új mobilt venni, mint javíttatni.

A fóliákról megoszlanak a vélemények: kérdés, hogy mi értelme a QHD kijelzős telefon vásárlásának, ha összekarmolt fólián át nézzük a lerongált képet. Kirándulásra, sportolásra azonban biztosan elengedhetetlen egy masszív, az mobil elő- és a hátlapot egyaránt védő tok beszerzése. A flip tokok többnyire a legrosszabbkor, esés közben nyílnak ki: biztonságot a kemény műanyagfedél nyújt.

7. Ne vigyük vízbe

Fórumok és Youtube-videók népszerű témája a víz alatti videófelvétel. Bármit is mondjanak róla, csak az számít, amire a gyártó garanciát nyújt.

Az IP67-es védelem a gyakorlatban annyi jelent, hogy a kézmosáskor ráfröcsögő víz, szemerkélő eső ellen védett. Az IP68-as víz alatt is folyamatosan használható, de csak a gyártó által megadott ideig.

Nem árthat alaposan átböngészni a gyártó előírásait, mert például az egyik legnépszerűbb androidos cég pár éve víz alatti videóval reklámozta termékét, holott a garanciája nem terjedt ki ilyen kalandokra.

8. Ne tartsuk a képgalériában a bizalmas fotókat

Kényelmetlen helyzetek adódhatnak, ha az ismerős a galériában túl gyorsan lapoz. Az újabb készülékek már eleve tartalmazzák a jelszóval védett könyvtárak létrehozásának lehetőségét.

Ha nincs ilyen, akkor a számos letölthető megoldás közül javasolt például a PIN kóddal védhető, ingyenesen letölthető Gallery Vault használata.

9. Ne hagyjuk, hogy kiderüljenek az előzmények

Még egy karácsonyi ajándék örömét is csökkenti, ha a megajándékozandó fél a telefonunk böngészőjében a felkeresett oldalak vétlen szemlélésekor jön rá, hogy várhatóan mivel ajándékozzák meg.

Kényesebb témák esetén ne felejtsük el a keresés befejezésekor a böngészőben, a fordítóprogramban és más applikációkban is törölni az előzményeket. Böngészésnél a legjobb inkognitólapot nyitni.

10. Ne telepítsünk ismeretlen forrásból

Attól, hogy egy barát küldi át a telepítendő szoftvert, az még bőven vírusos lehet, csak még ő sem tud róla. A legtöbb program egy gyorséttermi szendvics árán beszerezhető, ami nem lehet probléma az egyhavi átlagjövedelem árán vásárolt mobil használata esetén.

 
(Forrás: gamerguru.co.hu;hirado.hu | Kép: pixabay.com)