
Az elsőnek az Infernal Shrines pályán ütköztek meg a csapatok, ahol a punisher leidézésért küzdhettek. A magyar oldal az Ana, Dehaka, Gul’dan, Arthas és Auriel kombinációt hozta el, míg a belgák Malfurion, Greymane, Diablo,Reighar és Malthael hősöket választották. Mindkét csapat dupla supportos felállása kemény összecsapásokkal kecsegtetett, de valójában egy nagyon egyoldalú meccset láthattunk, méghozzá a magyar csapat javára. Ugyan a belgák sokáig tudták tartani a szintet, de az összes Punishert mi tudtuk elhozni, ráadásul ölések ügyében is sokkal jobban álltunk szinte végig. Egyszerűen nem tudott mit kezdeni az ellenfél a mi Dehakankkal és persze a remek supportjainkkal. A 16. percben már majdnem sikerült is a magyar csapatnak pontot tenni az összecsapás végére, de ezt a rohamot sikerült hárítani a belgáknak, ezzel pedig esélyük nyílt a negyedik punisherrel fordítani. Sikerült is elhozni a belgáknak a meccs utolsó punisherjét, amivel el is jutottak a magyar csapat főépületéig. Nem mondjuk, hogy nem szorult itt össze a szívünk néhány perc elejéig, de szerencsére a srácok nem veszítették el a fejük és megették a Nexusukat ütő belga csapatot a punisherjükkel együtt, majd endelték is a meccset.
A második pályát a magyar csapat választhatta, ami így a Cursed Hollow lett. A magyar csapat a Tracer, Tassadar, Sonya, Auriel és Arthas hősöket pickelte, míg a belgák az ugyancsak izmos Greymane, Varian, Reighar, Ilidian és Malfurion hősöket választották. Ismét két dupla szupportos csapat, a belgák részéről igazi meglepetésként a Ilidian pickkel, méghozzá egy olyan hatalmas három ösvényes pályán, mint a Cursed Hollow. A szavazás alapján (Magyarország -> 67.05% | Belgium -> 32.95%) a nézők egyértelműen magyarokat tartották esélyesebbnek, de a csapatösszeállítások ügyében mindkét csapat jó eséllyel indult a győzelemért. A meccs eleje teljesen tükör játék volt. Mindkét csapat szerzet 1-1 tributot, aztán mindketten hoztak egy bosst is. A belgák fent, a magyarok meg lent pusholtak be két védelmi vonalat, anélkül, hogy egyáltalán találkozott volna egymással a két csapat. 2/3-2/3 tribute állásnál indult be igazán a játék. A harmadik tribute megszerzése esszenciális volt mindkét csapat számára, így itt már sor került az első igazi harcra, amiből egyértelműen a belgák jöttek ki. A Greymane+Ilidian assassin kombináció meglehetősen jól működött. Innen ismét egy-egy boss push következett mindkét csapatnak, méghozzá belga előnnyel. A belga csapat azonban szint és push előnye ellenére inkább vissza ment védekezni, amivel némi időt nyert a magyar csapat, de már alig maradt valami a bázisunkból. 16-17 szintállásnál nagyon kellett volna a magyar csapatnak az a harmadik tribute, de a belga csapat ügyesen levédte, amivel már lehetőségük nyílt a meccs befejezésére is, amit meg is tettek. Magyarország-Belgium 1:1. Jött a mindent eldöntő harmadik meccs.
Feszült pillanatok következtek 1:1-es állás után. A harmadik összecsapás előtti szünetben a Blizzard benyomott egy Cho’Gall reklámot, mintha célozni szerettek volna valamire. Eddig a magyar csapat első két BO3-as összecsapásán mindig láthattunk egy jó kis izgalmas Cho’Gall játékot, de ez kétélű fegyvernek bizonyult. Szerencsére a srácok itt nem akartak ezzel kockáztatni, de akadt más gond. A harmadik map a Towers of Doom lett, ahol FP-nek rögtön el is hozták a belgák az egyik legjobb hőst a pályára: Dehakat, ami nagy érvágás, mert nálunk bizony hatalmas fegyver lett volna az a hős. A magyar csapat végül az E.T.C, Brightwing, Valla, Malfurion és Malthael hősöket pickelték míg a belgák a Dehaka mellé a szokásos Greymane, Reighar párost, illetve Diablot és Stukovot választották. A magyar csapatban így akadt minden: dupla support, silence, stun, BIS kombináció, ugyanakkor a belgák se panaszkodhattak. Két iszonyatosan erős felállás feszült egymásnak egy roppant aprócska pályán, amin ráadásul kizárt a core nindzsázás. Csak a pálya feladatának teljesítésével lehetséges a győzelem. Ezen a pályán amelyik csapat jobban tudja kontrollálni az oltárok körül összecsapásokat és táborfoglalásokat, az lesz a győztes. Ez a meccs elején a belgáknak feküdt jobban, de ez várható is volt, hiszen a magyar csapat által választott hősök igazán 10-es szint után, a végső képességük birtokában tudnak villantani. Ez meg is történt. A 10-es szint utáni oltár megjelenésénél villantott egyet a magyar csapat és kishíján ottfogták a teljes belga csapatot. Ezzel a szintkülönbség kiegyenlítődött, míg a core pontok 28/40 és 20/40-en álltak a magyar csapat javára. Ezen a ponton mintha lélekben megtört volna a belga védelem. A magyarok átvették a teljes kontrollt a pálya oltárai és táborai felett, majd egy újabb győztes összecsapást követően sikerült elhozni a boss campet is. A belga csapatnak már csak 4 core pontja maradt, ami a magyar felet egy oltár megszerzésnyi távolságba helyezte a végső győzelemtől. 3 szint előny a magyar csapatnak. A belgák gyakorlatilag ezen a ponton feladták a küzdelmet, a magyar csapat pedig egy újabb győzelmet könyvelhetett el az utolsó oltár aktiválását követően.
A Belgium-Magyarország összecsapás 1:2-vel végződött a Nexus Games Europe 6. napján. A belga csapat ugyan becsülettel küzdött, s a BO3 második meccsén egy jó drafttal és egy meglepetés Ilidian pickkel meg is tudták lepni a magyarokat, de végül a magyar csapat diadalmaskodott. Innen már csak azért kell nagyon szurkolni, hogy a németek nehogy kikapjanak 0:2-re a dánoktól és akkor ott lehet a hazai csapat az európai legjobb nyolc között.
Hajrá fiúk, hajrá Magyarország!