Jump to content

A legjobb ingyenes PS4 és XO játékok - #3 Path of Exile

2018. 03. 26. 16:11

A Path of Exile sötét világába belépő játékosok Wraeclast szigetén találják magukat ahol kezdetnek nem kisebb a tét, mint a túlélés, de innen még bőven lesz hova tovább emelni a tétet, ahogy a történettel halladunk előre.

A Path of Exile egy igazi vérbeli hack&slash RPG, amit nyugodtt szível ajánlunk bárkinek, főként a kihívást kereső, hardcore játékosoknak. Sokan úgy emlegetik, mint Diablo-szerű játékot, amiben van is igazság, de valójában a Path of Exile minden tekintetben több, jobb, mélyebb és darkosabb. Ha tetszett a Diablo első és másodi része, ha örömünket leltük az olyan játékokban, mint a Torchlight vagy a Titan Quest, ha úgy éreztük, hogy a Diablo 3 túl arcade lett, ha egy olyan játékot keresünk, ami lazán eltűntet párezer órát az életünkből, akkor Path of Exile.

A POE nem egy mágust vagy egy harcost vagy bármi hasonló sablont kínál a játékosoknak meghatározott képességekkel, helyette hozzánk vág pár karaktert, akik egyetlen egy hatalmas képességfán osztoznak, s csak rajtunk múlik, hogy hogyan osszuk el ezen a játék során megszerzett képességpontjainkat. Ennek tetejébe a játékban található skill és support gemek segítségével teljesen személyre szabhatjuk a karaktereink által használt képességeket, varászlatokat és támadásokat.  Magának a karakterük felépítésének (build) kifundálása is több órányi tervezést emészthet fel, amit 30-70 óra játékidőt felölelő kampány és gyakorlatilag végtelenített end-game követ, de ez még mindig semmi, mert a fejlesztők folyamatosan újabb és újabb kihívásokat jelentő ligákat indítanak a játékosoknak. Kevés olyan játékot tudunk mondani, amit a megjelenését követő években is ennyire lelkiismeretesen gondoznak a készítői és ennyi újdonságot készítenek hozzá folyamatosan.

A Path of Exile egyedi kaszt és gazdasági rendszeréről, a mapozásról, de akár az egyes end-game bossok taktikáiról és az általuk dobot lootok ideális felhasználásáról is több ezer oldalnyi anyag és legalább ennyi órányi videó található a neten, így bőven lesz segítségünk az elsőre kissé talán túl komplexnek is tűnő rendszerben való kiigazodáshoz, de a POE megéri a figyelmünket és az időnket.

Külön érdemes kiemelni, hogy sok más ebben a sorozatban említett játékkal is ellentétben, a POE azon ritka F2P játékok közé sorolható, ahol a fejlesztők tényleg korrekt mikrotranzakciós rendszert találtak ki. Semmi olyat nem vásárolhatunk meg, ami előnyhöz juttatna minket a játékban, viszont van egy csomó tényleg minőségi alternatív tárgykinézet, egész szettek, petek, meg amit csak el tudunk képzelni egy ilyen játékban. Vásárolhatunk szigorúan kényelmi funkciókat is, mint a ládánk bővítése vagy különleges tárolórekeszek, de ezek nélkül is teljesen jól el lehet lenni. Akik pedig komolyabban is hozzá szeretnének járulni a játék működtetéséhez, azoknak pedig különböző támogatói csomagok adottak, teli minden jóval.

Jelenleg a március elején, a POE legújabb kiegészítőjével érkező Bestiary League aktív a játékban, ami főként a világban található különféle szörnyek összefogdosása köré épül. Próbáljuk ki ezt a játékot bátran, ha valami időt álló elfoglaltságot keresünk, amit nem mellesleg akár 6 fős partikban is verethetünk. Kellemes vadászatot!

Ha pedig tovább keresgélnénk, íme az általunk legjobbnak ítélt ingyenes PS4 és Xbox One játékok listája:

 

(Forrás: vg247.com Kép forrása: vg247.com)